Zgłoś uwagę

10 lat Małych Instrumentów – jubileuszowy koncert w Imparcie

Instrumentalne wynalazki, dźwiękowe eksploracje, ponad 10 wydanych płyt i koncerty w całej Europie – od dekady zespół Małe Instrumenty zaskakuje publiczność autorskimi pomysłami, kreacjami i nietypowymi rozwiązaniami muzycznymi. 17 grudnia w Imparcie, podczas jubileuszowego koncertu, artyści zaprezentują pełen przekrój uprawianej od lat estetyki: od kompozycji Chopina i Morricone, po muzykę filmową, improwizowaną i tworzoną na „samoróbkowe” instrumenty. Bilety w „małej cenie” już w sprzedaży. 


Małe Instrumenty można rozumieć jako ideę uprawiania muzyki w wyszukany sposób. – Naszą muzykę tworzymy za pomocą nietypowych rozwiązań instrumentalnych - hasło „małe” oznacza niewielki gabaryt, ale również pewną oryginalność, marginalność, odkrywczość i innowacyjność – mówi Paweł Romańczuk, założyciel i lider zespołu. Nośnikiem tej idei stało się realne uprawianie muzyki w formie koncertującej grupy, obecnej niemal w całej Europie. Małe Instrumenty to również olbrzymi zbiór nietypowych instrumentów muzycznych – odkrytych w zakamarkach historii przemysłu muzycznego oraz własnoręcznie stworzonych w pracowni zespołu.
Muzyka Małych Instrumentów wykorzystana została w kilkunastu filmach dokumentalnych, animowanych, spektaklach, słuchowiskach oraz wydarzeniach specjalnych. Od 2009 roku Małe Instrumenty funkcjonują też na rynku wydawniczym, dokładając starań, by wydane dotąd 10 płyt i 2 książki otrzymały ciekawą oprawę edytorską. Zespół prowadzi także działalność edukacyjną, w ramach której odbyło się ponad sto warsztatów dotyczących dźwiękowych peryferiów.

Wielki jubileusz Małych Instrumentów
Dziesięć lat twórczej aktywności Małych Instrumentów obfitowało w kilkadziesiąt znakomitych projektów. – Trudno jest pokazać jednego wieczoru, wszystko, co wydarzyło się w Małych Instrumentach. Wybierając kilkanaście utworów z całej historii zespołu, chcemy przedstawić jak najszerszy horyzont naszej estetyki muzycznej – zapowiada Paweł Romańczuk. Uczestnicy koncertu usłyszą więc zarówno kompozycje Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina i Ennio Morricone, utwory do filmów Mariusza Wilczyńskiego i obrazu „Twarze nieistniejącego miasta”, a także muzykę na instrumenty „samoróbkowe” oraz eksperymentalne poszukiwania improwizowane. Zespół sięgnie też po archiwalne zdjęcia i nagrania wideo, które dopełnią opowiedzianą słowem i muzyką historię zespołu.

Jubileusz Małych Instrumentów odbędzie się 17 grudnia, o godzinie 19:00 w Imparcie (ul. Mazowiecka 17).

Bilety w cenie 10 złotych (ulgowy), 15 złotych (normalny), dostępne są w kasie Impartu, na www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt, Saturn).
=> kup bilet <=

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

2 pianina 2 kataryny (1) Małe-Instrumenty_archiwum-zespołu Katarynka_film_archiwum zespołu Paweł Romańczuk (Copy) Daxophone (Copy) Goldon (Copy) Guitaret (Copy) IMG_7682 (Copy) Michelsonne (Copy)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail