Zgłoś uwagę

20. rocznica powodzi: Wielka Woda na Wyspie Słodowej

W najbliższy weekend, w 20. rocznicę powodzi tysiąclecia, Biuro Wrocław 2016 i Teatr Ad Spectatores zapraszają na „Wielką wodę” – niezwykłą opowieść o wrocławianach i wydarzeniach lipca 1997 roku, kiedy w atmosferze solidarności i życzliwości mieszkańcy wspólnie walczyli o swoje miasto. Spektakl prezentowany będzie na Wyspie Słodowej pięć razy. 

W 1997 roku południową część Polski nawiedziła powódź tysiąclecia. Jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł miastem był Wrocław, pod wodą znalazła się ponad połowa obszaru dolnośląskiej stolicy. Przez kilka lipcowych dni wrocławianie spontanicznie uczestniczyli w sypaniu wałów przeciwpowodziowych, broniąc przed wielką wodą swoje miasto. Tłumy mieszkańców bez snu i wytchnienia transportowały piasek, pomagały służbom ratunkowym, organizowały pomoc, blokowały żywioł. Dzięki ich postawie ocalał Ostrów Tumski, a woda nie wdarła się do południowych dzielnic miasta.

„Wielka woda” Teatru Ad Spectatores to nawiązująca do tamtych dni opowieść o mieście i jego mieszkańcach, którzy heroicznie bronili Wrocławia przed niszczycielskim żywiołem. To przygotowana z dystansem i dozą humoru historia zwykłych ludzi, którzy znaleźli się w niezwykłej sytuacji, gdy strach o miasto mieszał się z uczuciem wzajemnej życzliwości, solidarności i pomocy. To wielka opowieść o nadziei i miłości wrocławian do swojego miasta. Spektakl zrealizowany został w nietypowej, efektownej formule - aktorzy leżą wraz ze scenografią na scenie, bohaterów filmuje kamera zawieszona na suficie, a na ekranie tworzy się na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina.

„Wielka woda” prezentowana będzie na Wyspie Słodowej przez trzy weekendowe wieczory - dwa razy w piątek i sobotę 14-15.07 (godz. 21:30 i 22:30) oraz w niedzielę 16.07 (godz. 21:30), w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wielka_woda_fot_Marek_Ksiezarek_13_small Wielka_woda_fot_Marek_Ksiezarek_6 Wielka_woda_fot_Marek_Ksiezarek_8

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail