Zgłoś uwagę

Chris Baldwin mianowany na stanowisko dyrektora kreatywnego ESK Galway 2020

ESK Galway 2020 ogłosiła powołanie Chrisa Baldwina na stanowisko dyrektora kreatywnego Europejskiej Stolicy Kultury Galway 2020. Jako dyrektor kreatywny Chris będzie odpowiedzialny za opracowanie programu wydarzeń, które będą miały miejsce w mieście i hrabstwie Galway w 2020 roku. 

Jestem naprawdę dumny z nominacji na stanowisko dyrektora kreatywnego ESK Galway 2020, to dla mnie naprawdę wielki zaszczyt. Myślę, że rodzi się przed nami naprawdę dobra możliwość do stworzenia czegoś specjalnego w Galway i dlatego chcę współpracować z Radą oraz dyrektor ESK, aby opracować ekscytujący i energiczny program, pokazujący miasto i hrabstwo Galway z najlepszej strony. Nie mogę się doczekać współpracy z lokalnymi artystami i społecznościami w całym kraju, zgłębiania możliwości dla artystów w kraju i na arenie międzynarodowej, a także kontaktów, które zostaną nawiązane dzięki temu projektowi – stwierdził Chris Baldwin.

 

Nowy dyrektor artystyczny jest reżyserem i scenarzystą, mogącym pochwalić się rozległym doświadczeniem w obszarach związanych ze sztuką i kulturą oraz skuteczną realizacją wielu programów i wydarzeń kulturalnych o zasięgu międzynarodowym. Największą sławę zdobył dzięki Teatro de Creacion (TdC) – autorskiemu podejściu do tworzenia przedstawień ściśle związanych z przestrzenią, w której się rozgrywają i poświęconych właśnie tej przestrzeni. W ostatnich latach artysta pełnił funkcję kuratora do spraw performance Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Chris Baldwin będzie odpowiedzialny za opracowanie programu wydarzeń na potrzeby miasta i hrabstwa Galway – Europejskiej Stolicy Kultury 2020 we współpracy z Hannah Kiely, dyrektor ESK Galway 2020, z którą wspólnie utworzą zespół kreatywny.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Chris Baldwin mianowany na stanowisko dyrektora kreatywnego ESK Galway 2020

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail