Zgłoś uwagę

Klub Proza: Łukasz Orbitowski i Edward Pasewicz gośćmi Irka Grina

Już tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca, w ramach programu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”, można w klubie Proza uczestniczyć w wyjątkowo ciekawych spotkaniach z pisarzami, dziennikarzami, naukowcami i artystami. Bohaterem sierpniowej odsłony cyklu będzie Łukasz Orbitowski - pisarz, publicysta, laureat Paszportu Polityki.

24 sierpnia o 19:00 na swoich czytelników będzie czekał Łukasz Orbitowski,  autor sześciu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Szczęśliwa ziemia”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport POLITYKI. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”. Do dyskusji nie tylko o literaturze, ale także na ważne tematy społeczne zaprosił go Irek Grin – autor cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”, wydawca i literat. Drugim Jego gościem tego wieczoru będzie poeta, pisarz i kompozytor Edward Pasewicz. Zapowiada się naprawdę ciekawa dyskusja! Wstęp wolny.

Przez całe wakacje w klubie Proza działa niedzielne kino. To już ostatnie dwa tygodnie, kiedy w Przejściu Garncarskim 2 obejrzymy bezpłatne seanse z cyklu Filmowe biuro podróży. Co tydzień obejrzymy tu dwa filmy z innego kraju. Przewodnikami w tej podróży są wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. 20 sierpnia wybierzemy się do krajów skandynawskich. Odwiedzimy Norwegię i Islandię, a  pomogą nam w tym Joachim Trier oraz Baltasar  Kormákur. Na zakończenie wakacyjnych wieczorów kinowych przeniesiemy się z natomiast 27 sierpnia do gorącej Hiszpanii. Przybliżą nam ją Guillermo del Toro i Alejandro Amenábar. Pierwszy pokaz rozpoczyna się zawsze o 18:00, a drugi około 20:00. Wstęp wolny. W czasie seansu będzie można spróbować przekąsek inspirowanych kuchnią danego kraju. Tytuły filmów do końca pozostają niespodzianką. Aby poznać je wcześniej, należy zapisać się do newslettera na stronie Wrocławskiego Domu Literatury www.domliteratury.wroc.pl.

Dla tych, którzy polubili i kino w Prozie jest dobra wiadomość. Wakacyjny cykl co prawda dobiega końca, ale zespół Wrocławskiego Domu Literatury już zapowiada kontynuację filmowych niedziel i wkrótce ogłosi temat jesiennego kina.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Łukasz Orbitowski_archiwumAutora (1)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail