Zgłoś uwagę

Leningrad: kultowy spektakl 23 i 24 lutego

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. 

Leningrad - teatralny hit od 7 sezonów
Od ponad siedmiu lat na kameralnej scenie Teatru Piosenki (Impart, ul. Mazowiecka) spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów.

"W twórczości  "Leningradu"  i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nie ograniczonej artystycznej anarchii. 

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty , z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji  "Leningrad" jest niezwykle popularny , jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i "Kultu" w Polsce". - mówi Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji. 

Bilety
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
Data: 23 i 24 lutego| Godzina: 19.00

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Leningrad Leningrad (4) Leningrad (5) Leningrad (1) Leningrad (2) Leningrad (3)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail