Zgłoś uwagę

Loving Vincent - jednodniowa promocja obrazów już 29 lipca

29 lipca Vincent van Gogh zginął w wyniku postrzału. Artysta nie miał przy sobie niczego, by móc zatamować sączącą się z rany krew, więc uciskał brzuch własnymi dłońmi. Artystą tym był Vincent van Gogh, malarz, wówczas nieznany szerszej publiczności, dziś uważany przez wielu za jednego z najsłynniejszych artystów na świecie. Jego tragiczna śmierć stanowi znany fakt, jednak zagadką pozostaje to, dlaczego i w jaki sposób został postrzelony. Aby uczcić rocznicę śmierci artysty, wystawionych na sprzedaż zostanie 29 nowych obrazów powstałych na potrzeby produkcji Twój Vincent. Oferowane obrazy to ulubione prace Hugh Welchmana – jednego z reżyserów produkcji.

29 lipca wszystkie te obrazy, a także dostępne dotychczas towary – obrazy, odbitki i plakaty – będą dostępne ze zniżką 7% przez 24 godziny. To jednodniowa i niepowtarzalna promocja, wyprzedaż 29 obrazów odbędzie się dnia 29 lipca na stronie LovingVincent.com.

 "Loving Vincent" ożywia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć tę niewiarygodną historię. Każdy z 65000 kadrów filmu jest obrazem olejnym namalowanym przez jednego z 125 profesjonalnych malarzy olejnych z 19 krajów świata, którzy podróżowali po całym świecie, aby współpracować przy powstawaniu filmu. Stworzyli 62 tysiące klatek imitujących obrazy artysty - aż po 12 na każdą sekundę. Technika ta po raz pierwszy została zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniosła najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Tak jak obrazy Vincenta van Gogha są niezapomniane takim jest jego wypełnione pasją i naznaczone przeznaczeniem życie, a także tajemnicza śmierć.

Przedpremierowe pokazy nowatorskiego filmu Doroty Kobieli i Hugha Welchmana "Twój Vincent" znalazły się w programie 17.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się już 3 sierpnia we Wrocławiu. Pierwszy na świecie film animowany wyprodukowany techniką farby olejnej "Loving Vincent" swą premierę światową miał 13 czerwca na Annecy International Film Festival.

 

 

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail