Zgłoś uwagę

Miasto i Kultura: Ogłaszamy kolejne warsztaty w ramach konferencji!

Trzydniowa konferencja "Miasto i Kultura" będzie nie tylko analizą procesu ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu czy też symbolicznym początkiem zupełnie nowej instytucji kultury. To przede wszystkim program warsztatów dla praktyków rozwijających pole kultury, swego rodzaju „narzędziownik”, za pośrednictwem którego pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom operatorów kultury w naszym mieście. Nasze doświadczenia z ostatnich kilku lat pokazują jak dynamicznie zmienia i redefiniuje się nasz sektor, jak istotne jest bycie na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami, a przede wszystkim jak ważne są rozmowa, dialog oraz wzajemne zrozumienie swoich potrzeb i możliwości.

Wrzesień we Wrocławiu zapowiada się bardzo inspirująco, a to głównie dzięki międzynarodowej konferencji „Miasto i Kultura”, którą przygotowaliśmy wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim, Zakładem Socjologii Miasta i Wsi, Zakładem Socjologii Kultury i Cywilizacji Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urzędem Miejskim Wrocławia. 

Ogłaszamy kolejne warsztaty w ramach międzynarodowej konferencji poświęconej kulturze miejskiej w kontekście ewaluacji Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu!

W naszych dyskusjach na temat trwałości kulturowej prowadzonych w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury nie powinno zabraknąć krytycznej refleksji nad warunkami i możliwościami w lokalnej skali problemu. Jakie są podstawowe założenia długoterminowej strategii kulturalnej i jak zapewnić udział lokalnych środowisk w procesie decyzyjnym? Czy jakikolwiek model ewaluacji może zapewnić trwałość kulturową? Jakie metody i formuły należy przyjąć, by wzmocnić procesy włączania w kulturę? W ramach warsztatu prowadzonego przez Szilvię Nagy z LOCOP spróbujemy przyjrzeć się tym pytaniom z perspektywy lokalnych działaczy i zaproponować skuteczne strategie wzmacniania trwałości projektów.

Czwartek, 21 września 2017 roku, 15:00 – 17:30, Podwórko Neonów, ul. Ruska 46a, Wrocław

Warsztat skierowany jest głównie do działaczy lokalnych (organizacji pozarządowych, aktywistów, artystów i kuratorów kształtujących lokalny krajobraz społeczno-kulturalny), otwarty jest jednak dla wszystkich zainteresowanych tematem trwałości kulturowej.

Warsztaty prowadzone przez Hankę Kostrzewską z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach dotyczyć będą sposobów pozyskiwania i wykorzystywania danych, a także ich wizualizacji w pracy przedstawicieli sektora kultury. Pierwsza część warsztatów obejmie wprowadzenie teoretyczne do tematyki wykorzystywania i wizualizacji danych. Przedstawione zostaną podstawowe metody i techniki prowadzenia badań, a także sposoby wykorzystywania danych zastanych. Omówiona zostanie także tematyka wizualizacji, która służyć może jako narzędzie pomocne w analizie i badaniach, a także jako czytelna forma prezentacji informacji. W drugiej części warsztatu zaprezentowane zostaną podstawowe narzędzia do analizy danych i ich wizualnego przedstawiania.

Uczestnicy wezmą także udział w ćwiczeniach, w ramach których będą mieli za zadanie pracę na danych, ich obróbkę, czyszczenie i prezentację. Uczestnicy warsztatu będą mogli zyskać podstawową wiedzę na temat wykorzystywania danych, ich przetwarzania i prezentacji na potrzeby własnych działań, prowadzonych analiz i prostych badań. Będą także mieli szansę poznać stosunkowo proste w użyciu narzędzia służące wizualizacji danych. Nie zabraknie przykładów, ciekawych rozwiązań i sposobów korzystania – zarówno z danych jak i z ich wizualizacji.

Środa, 20 września 2017 roku, 15:00 – 17:30, Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław

Dla przedstawicieli wszystkich inicjatyw związanych z tworzeniem oferty kulturalnej dla mieszkańców.

Zapisy na warsztaty ruszą z początkiem września, po ogłoszeniu pełnego programu konferencji. Linki do formularzy rekrutacyjnych dostępne będą na stronie www.wroclaw2016.pl/miastoikultura w zakładce „Zapisy na warsztaty”.

Macie pytania odnośnie dalszych ogłoszeń? Jesteście ciekawi, w jaki sposób możecie przygotować się do udziału w warsztatach? Piszcie – krzysztof.bielaszka@wroclaw2016.pl.

Więcej informacji: http://www.wroclaw2016.pl/miastoikultura

Facebook: https://facebook.com/events/1736034380027876/

 

 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

mik-1-28278

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail