Zgłoś uwagę

Miasto i Kultura: Ogłaszamy pierwsze warsztaty!

Już w dniach 20-22 września 2017 roku przestrzeń Barbary oraz Podwórka Ruska 46 zamienią się w miejsca spotkań profesjonalistów związanych z sektorem kultury. Konferencja „Miasto i Kultura”, organizowana wspólnie przez Biuro Wrocław 2016, Zakład Socjologii Miasta i Wsi, Zakład Socjologii Kultury i Cywilizacji Instytutu Socjologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Miejski Wrocławia, będzie okazją do przedstawienia wyników kilkunastomiesięcznego procesu badań ESK we Wrocławiu, dyskusji o wpływie kultury na rozwój miast w Polsce, a przede wszystkim intensywnej pracy podczas warsztatów, które przygotowaliśmy dla naszych uczestników.​

Miejski Narzędziownik to program warsztatów stworzonych dla teoretyków i praktyków związanych z kulturą, edukacją i sztuką. Naszym celem jest m.in. wyposażenie ich w najnowsze narzędzia do pracy z odbiorcami ich projektów, wspólne przyjrzenie się miastu i jego kulturotwórczej roli (bądź miastotwórczej roli kultury), zmapowanie naszych zasobów oraz przygotowanie uczestników do kreowania bądź zmieniania przestrzeni, wokół których działają. Wszystko zebrane wokół głównego tematu konferencji – badania kultury miejskiej.

 

 

 

Na początek zapraszamy Was do zapoznania się z warsztatami prowadzonymi przez Magdę Ochał i Michała Kocikowskiego z Kolektywu Badawczego (www.kolektywbadawczy.pl). „Badanie relacji operatorów inicjatyw kulturalnych z ich odbiorcami” dotyczyć będzie możliwości wykorzystania różnych metod i narzędzi do badania jednorazowych wydarzeń i długofalowej działalności kulturalnej.

Czwartek, 21 września 2017 roku, godz. 15:00 – 17:30, Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław

Dla przedstawicieli wszystkich inicjatyw związanych z tworzeniem oferty kulturalnej dla mieszkańców.

Co wpływa na to, że jedna przestrzeń działa dobrze, jest pełna ludzi, a inne miejsca są omijane? Jak badać i oceniać miejsca? Jak urządzać podwórka, place, skwery, żeby przyciągały ludzi i były wspaniałymi miejscami spotkań? Jak to się robi w miastach na świecie i co w praktyce znaczy „placemaking”? Na te i inne pytania odpowiecie wspólnie z Martą Trakul-Masłowską i Magdą Kubecką z Jak Działa Miasto? (www.jakdzialamiasto.pl).

Piątek, 22 września 2017 roku, godz. 15:00 – 18:30, Podwórko Neonów, ul. Ruska 46a, Wrocław

Dla przedstawicieli wszystkich inicjatyw związanych z tworzeniem oferty kulturalnej związanej z konkretnymi przestrzeniami bądź miejscami w mieście.

Warsztat Aleksandy Janus z Centum Cyfrowego (www.centrumcyfrowe.pl) będzie wprowadzeniem do badań publiczności: krótkim podsumowaniem ich historii, przeglądem wykorzystywanych metod i narzędzi oraz praktycznych korzyści, jakie instytucje i organizacje czerpać mogą z bliższego przyglądania się swoim odbiorcom. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z łatwymi, praktycznymi sposobami gromadzenia i analizy danych na temat odbiorców własnej instytucji oraz najważniejszymi zasadami współpracy z zewnętrznymi zespołami badawczymi.

Piątek, 22 września 2017 roku, goodz. 15:00 – 17:30, Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław

Dla przedstawicieli wszystkich inicjatyw związanych z tworzeniem oferty kulturalnej dla mieszkańców.

Więcej informacji: http://www.wroclaw2016.pl/miastoikultura

Zapisy na warsztaty ruszą z początkiem września, po ogłoszeniu pełnego programu konferencji. Linki do formularzy rekrutacyjnych dostępne będą na stronie www.wroclaw2016.pl/miastoikultura w zakładce „Zapisy na warsztaty”.

Macie pytania odnośnie dalszych ogłoszeń? Jesteście ciekawi, w jaki sposób możecie przygotować się do udziału w warsztatach? Piszcie – krzysztof.bielaszka@wroclaw2016.pl.

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

MIK-kafel-ogólny

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail