Zgłoś uwagę

Bilety na koncert Ennio Morricone już w sprzedaży

Dziś (5 października) o godz. 16 rusza sprzedaż biletów na koncert legendarnego kompozytora muzyki filmowej, który wystąpi w Hali Stulecia 23 lutego 2016 roku o godz. 20. Jedyny w Polsce koncert Ennio Morricone będzie ważnym wydarzeniem programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety
Bilety w cenach 129 zł, 189 zł, 289 zł, 359 zł oraz 590 zł (w strefie VIP) są do nabycia wyłącznie na stronie Oficjalnego Partnera koncertu - www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Media Ekspert i Saturn w całej Polsce. Sprzedaż biletów poprzez inne sieci dystrybucyjne lub portale internetowe jest nieautoryzowana przez organizatora. Organizator podkreśla, że zakup biletu poprzez nieautoryzowaną sieć może narazić kupującego na próbę oszustwa.

 

- Zapraszamy do Wrocławia na jedyny w Polsce koncert tego wspaniałego artysty. Występ Ennio Morricone znakomicie wpisuje się w ideę i program Europejskiej Stolicy Kultury – zaprasza Krzysztof Maj, dyrektor biura ESK Wrocław 2016. – To wspaniale, że w roku w którym Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury będziemy gościli jednego z największych ambasadorów tejże kultury w świecie i to w momencie, gdy świętuje on 60-lecie działalności artystycznej – dodaje Krzysztof Maj.

 

Koncert Ennio Morricone: 2016 rok, 60 lat, 600 kompozycji
Występ Ennio Morricone to część światowego tournée pod hasłem „60 Years Of Music”. Słynny włoski artysta, kompozytor i dyrygent w 2016 roku świętuje 60-lecie pracy artystycznej. W czasie sześciu dekad skomponował 600 utworów z muzyką filmową, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, rozpoznawalnymi we wszystkich zakątkach świata.

 

Wrocław, będący w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury, to jedyne polskie miasto, do którego zawita ten znakomity artysta. Ennio Morricone przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska z chórem i orkiestrą, w skład których wejdzie prawie 200 muzyków. Jego koncert w Hali Stulecia będzie jednym z najbardziej „kameralnych” koncertów podczas tournée – wystąpi tu przed pięciotysięczną publicznością na ogromnej, liczącej 324 metry kwadratowe scenie.

 

- To wielki artysta, którego muzykę filmową zna prawie każdy. Genialnie wzmacnia ona treści filmów, ale jest także jakością samą w sobie. Któż bowiem nie zna Tematu Debory z “Dawno temu w Ameryce” czy Oboju Gabriela z “Misji”, nie wspominając o muzyce do „Bękartów wojny” czy obu części filmu biograficznego o Janie Pawle II. Jego muzyka wzrusza i zachwyca bez względu na muzyczne wykształcenie czy wiek. To wielkie wyróżnienie dla Wrocławia, że będziemy mogli gościć u nas tak wspaniałą postać i wraz z nim obchodzić jego piękny jubileusz – mówi Agnieszka Franków-Żelazny, kurator ds. muzyki ESK Wrocław 2016.

 

Sam maestro Morricone pytany przez Polską Agencję Prasową o rolę muzyki w programie artystycznym ESK Wroclaw 2016 podkreślił, że przed organizatorami wydarzeń związanych z pełnieniem tego tytułu, stoi trudne zadanie. - Kraje europejskie są bardzo nierówne, jeśli chodzi o kulturę muzyczną. Są państwa, gdzie kultury muzycznej właściwie nie ma, w innych jest ona na bardzo wysokim poziomie. Jednym z zadań ESK powinna być próba sprawienia, by różnie rozłożona uwaga poświęcana muzyce, była w jakimś stopniu równoważona – powiedział Morricone.

Na potrzeby trasy kompozytor przygotował specjalny program. W repertuarze nie zabraknie jednak miejsca dla klasycznych kompozycji z epickich westernów Sergio Leone czy „Misji” Rolanda Joffé.

 

- Podczas przyszłorocznej trasy będę wykonywał zupełnie nowy program, nad którym obecnie pracuję – zapowiada jedyny kompozytor muzyki filmowej nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową honorowym Oscarem. – Słuchacze będą mogli na przykład posłuchać suity stworzonej z utworów, jakie skomponowałem do siedmiu różnych filmów, z których każdy otrzymał Oscara!

 

Warto się pospieszyć z zakupem biletu, gdyż na wrocławski koncert (23 lutego 2016 roku) będzie w sprzedaży 5 tysięcy biletów.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Ennio Morricone

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail