Zgłoś uwagę

Pożegnanie z Bogiem: spektakl muzyczny 28 i 29 maja

Głośny spektakl nurtu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej ponownie w Imparcie. Już 28 i 29 maja zobaczyć będzie można Pożegnanie z Bogiem – sztukę w reżyserii Kamila Przybosia opartą na słynnym monodramie Letting Go of God Julii Sweeney. Poszukiwaniu życiowej prawdy towarzyszą największe przeboje Leonarda Cohena, Niny Simone, The Beatles, a także Simon & Garfunkel. Bilety (25/30 złotych) już w sprzedaży.

Pożegnanie z Bogiem stawia pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi – to podróż w głąb myśli człowieka usilnie poszukującego Boga, ale jednocześnie pełnego wątpliwości. Spektakl nie jest manifestem, prowokacją czy próbą obrażania uczuć religijnych  – mówi Kamil J. Przyboś, reżyser. To teatralna propozycja dla wszystkich, którzy nie ustają w drodze do poznania prawdy, do zrozumienia obrazu świata bez zbędnych dogmatów – dodaje.

Poszukiwaniom życiowej prawdy towarzyszą śpiewane a capella popularne szlagiery, które w kontekście poszczególnych scen zyskują zupełnie nową i zaskakującą interpretację. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Hallelujah Leonarda Cohena, The Sound of Silence Simon & Garfunkel, Because The Beatles czy Lacrimosę Zbigniewa Preisnera. Utwory będą wykonywane przez artystów związanych z Teatrem Muzycznym Capitol.

Pożegnanie z Bogiem powstało na podstawie głośnego monodramu Julii Sweeney, amerykańskiej dramatopisarki, popularnej stand-uperki  i aktorki komediowej, która na swoim koncie ma role w takich filmach jak Pulp Fiction czy Stuart Malutki.

Spektakl miał swoją premierę podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w nurcie OFF. Był również wystawiany w ramach Dolnośląskiej Platformy Teatru podczas Olimpiady Teatralnej w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety w cenie 25/30 złotych zakupić można w kasie Impart (Mazowiecka 17), na stronie Impart (T U T A J) oraz na platformie www.eventim.pl.

Pożegnanie z Bogiem
28 maja, godz. 19:00
29 maja, godz. 20:00
Impart, ul. Mazowiecka 17
Bilety: 25/30 zł (do kupienia T U T A J oraz w kasach Impart)

Informacje ogólne:
Czas trwania: ok. 90 minut bez przerwy
Kamil J. Przyboś – reżyseria i adaptacja muzyczna
Marta Brendel – choreografia
Magda Flisowska – kostiumy i scenografia
Marcin Smiatek – reżyseria świateł

Obsada:
Paulina Gawrońska – Julia
Alicja Kalinowska – Alter Ego, Dewotka
Adrian Kąca – Ojciec Tom
Klaudia Kąca-Jasic – Matka Julii, Głuptak niebieskonogi
Krzysztof Brzazgoń – Ojciec Julii, Narodowiec
Michał Pietrzak – Mnich tybetański, Jehowy
Jacek Marks – Jehowy, Zakościelny
Paweł Pater – Bóg

Foto. Marek Śnioch

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

square POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (1) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (2) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (3) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (4) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (5) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (6) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (7) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (8) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (9) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (10) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (11) (Copy) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (12) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (1) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (2) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (3) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (4) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (5) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (6) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (7) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (8) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (9) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (10) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (11) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (12) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (13) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (14) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (15) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (16) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (17) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (18) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (19) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (21) (Copy) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (22) (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail