Zgłoś uwagę

Premiera filmu Loving Vincent!

Pierwszy na świecie film animowany wyprodukowany techniką farby olejnej Loving Vincent będzie miał swą premierę światową na Annecy International Film Festival, już dzisiaj 13 czerwca. Film „Twój Vincent” powstał w koprodukcji Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Polska premiera planowana jest we Wrocławiu, 10 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Loving Vincent ożywia obrazy Vincenta van Gogha, aby opowiedzieć tę niewiarygodną historię. Każdy z 65000 kadrów filmu jest obrazem olejnym namalowanym przez jednego z 125 profesjonalnych malarzy olejnych, którzy podróżowali po całym świecie, aby współpracować przy powstawaniu filmu. Technika ta po raz pierwszy  zostanie zastosowana w animacji malarskiej na tak szeroką skalę i przeniesie najsławniejsze dzieła artysty na ekran. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć obrazy Vincenta van Gogha w zupełnie nowym wymiarze. Tak jak obrazy Vincenta van Gogha są niezapomniane takim jest jego wypełnione pasją i naznaczone przeznaczeniem życie, a także tajemnicza śmierć.Animacja produkowana jest przez BreakThru Productions, firmę założoną przez Hugh Welchmana, który w 2008 roku zdobył Oscara za krótkometrażowy film „Piotruś i wilk”. Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Dorota Kobiela.

LOVING VINCENT – PROGRAM WYDARZEŃ W ANNECY

WTOREK 13 CZERWCA
14:30 Na żywo w Facebooku z Muzeum van Gogha także na wrocławskim Facebooku!

Muzeum van Gogha gości specjalne wydarzenie z Facebookiem bezpośrednio z festiwalu. Dyrektor Muzeum Axel Ruger gości panel pytań&odpowiedzi prowadząc wywiad ze współreżyserem LOVING VINCENT Dorotą Kobielą i Hugh Welchman, gwiazdy Douglas Booth (Armand Roulin), Robert Gulaczyk (Vincent van Gogh), Piotr Dominiak (szef animacji) i Anna Kluza (nadzór malowania i design painter). Całość odbywa się na żywo i fani z całego świata będą mieli możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi.

16:00 Pokaz światowa premiera, Bonlieu
Potwierdzony udział: współreżyserzy Dorota Kobiela i Hugh Welchman, aktorzy Douglas Booth (Armand Roulin) i Robert Gulaczyk (Vincent van Gogh)

17:45 Konferencja prasowa, Bonlieu
Potwierdzony udział: współreżyserzy Dorota Kobiela i Hugh Welchman, aktorzy Douglas Booth (Armand Roulin), Robert Gulaczyk (Vincent van Gogh), Anna Kluza(nadzór malowania i design painter) w tym ekskluzywna zapowiedź WYSTAWY LOVING VINCENT.

ŚRODA 14 CZERWCA
11:00 – 18:00 wydarzenie Live Street Art., Le Paquier
Malarze zaangażowani LOVING VINCENT będą animować „Wheatfield with Crows” Van Gogha na ścianie Lake-Annecy

CZWARTEK 15 CZERWCA
12:00 – 18:00 Strefa powitalna festiwalu Bonlieu
Szef malarzy LOVING VINCENT Piotr Dominiak będzie animował Le Moulin de la Galette Van Gogha na żywo wewnątrz Stacji Roboczej Animacji Obrazowej (PAWS) wraz z szansą dla gości festiwalu wygrania ostatecznego obrazu.

PIĄTEK 16 CZERWCA
8:30 Śniadanie Woman in Animation, Brasserie du Parc
Współreżyser LOVING VINCENT Dorota Kobiela będzie mówiła podczas śniadania sieci Women in Animation.

Więcej informacji: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Loving-Vincent-Van-Gogh (2) maxresdefault

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail