Zgłoś uwagę

Wojciech Mecwaldowski na Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu

Aktor Wojciech Mecwaldowski jest kolejną, po Izie Kunie i Jacku Fedorowiczu, gwiazdą, która potwierdziła swój udział w 6. edycji Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu. 22 kwietnia 10 polskich sław czytać będzie fragmenty książek 10 współczesnych autorów w 10 fantastycznych miejscach Nadodrza.

wydarzenie na FB

Europejska Noc Literatury, organizowana od 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, na stałe już wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu i nieodmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników – w 2016 roku, w związku z ogromną frekwencją na czytaniach, odbyły się dwie odsłony projektu: 23 kwietnia edycja specjalna dedykowana twórczości Williama Szekspira w 400. rocznicę śmierci, a 19 czerwca – dogrywka na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

 

Podczas szóstej edycji Europejskiej Nocy Literatury po raz drugi zaprosimy uczestników na spacer poza ścisłe centrum miasta: tym razem do znanych i mniej znanych zakątków wrocławskiej dzielnicy Nadodrze - mówi Katarzyna Janusik, koordynatorka projektu. Czytania odbędą się w godzinach 17:00-22:00, a ich tematem przewodnim będzie szeroko rozumiana natura.

 

Zaledwie rok temu na trawie, na leżakach, w słońcu i w strugach deszczu ponad 7 500 wrocławian dało się wciągnąć w świat książek czytanych przez wybitnych polskich aktorów. Wśród czytających była m.in. Małgorzata Foremniak, która czytała na terenie dawnego przedszkola osiedla WUWA.Tegoroczna edycja ENL będzie elementem obchodów zakończenia kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO – dzień później, 23 kwietnia, miasto przekaże ten tytuł stolicy afrykańskiej Gwinei, Konakry.

Więcej o tegorocznej edycji na stronie ENL: T U T A J 

Organizatorem ENL jest Biuro Wrocław 2016. 

Nazwisko kolejnego czytającego poznamy w przyszłym tygodniu, a pełny program wydarzenia na początku kwietnia.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

W._Mecwaldowski_fot._Jacek_Poremba Europejska_Noc_Literatury_dogrywka_fot_Filip_Basara_4 Europejska_Noc_Literatury_Dogrywka_fot_maxpflegel Europejska_Noc_Literatury_dogrywka_fot_Filip_Basara_1 Europejska_Noc_Literatury_dogrywka_fot_Filip_Basara_3

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail