Zgłoś uwagę

Wyniki konkursu na współorganizację mikrorezydencji artystycznej // edycja IV

Znamy wyniki czwartej edycji konkursu na realizację mikrorezydencji artystycznej dla organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i samorządowych instytucji kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska. Spośród dziesięciu wniosków, które zakwalifikowały się do etapu oceny komisji, najlepszy okazał się projekt „Kobietostan” wrocławskiej Fundacji Jubilo.

Mikrorezydencja „Kobietostan”, której projekt zgłosiła Fundacja Jubilo z Wrocławia, dedykowana jest kobietom zagrożonym wykluczeniem społecznym i defaworyzowanym w dostępie do kultury. Trzy artystki – reżyserka teatralna, aktorka oraz fotografka, odbędą cykl spotkań i warsztatów w trzech miejscach – Żeńskim Areszcie Śledczym Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, Schronisku św. Brata Alberta dla Kobiet i Matek z Dziećmi oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na Psim Polu. Działania z podopiecznymi tych placówek staną się dla artystek punktem wyjścia do budowania ich autorskiego performansu/spektaklu, inspirowanego badaniem stanu kobiety we współczesnym świecie.

Współpracujące z Fundacją Jubilo artystki będę spełniać rolę pośredniczek między światem kobiet przebywających w Areszcie, MOPSie czy Schronisku a światem zewnętrznym – poza tymi instytucjami. Korzystając z różnorodnych środków wyrazu będą w każdym z tych trzech miejsc przekazywać emocje, problemy i tematy, z którymi się w nich spotkały. Pozwoli to na ukazanie szerszej publiczności specyfiki niedostępnego jej na co dzień środowiska. Dodatkowo dla samych uczestniczek warsztatów podjęte aktywności będą miały duże znaczenie; dadzą szansę, aby otworzyć się na innych ludzi, ich własne emocje i ciało, nauczą je radzić sobie z sytuacjami publicznymi.

Projekt „Kobietostan” będzie w październiku i listopadzie 2016. Protokół z obrad komisji jest dostępny pod tym linkiem.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Fot. Karolina Błażejczak (4)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail